Każdemu zdarza się czasami konieczność druku konkretnego przedmiotu użytkowego. Można oczywiście zaprojektować sobie taki samemu, ale zajmuje to czas i wymaga sporych nieraz umiejętności. Szukamy więc na sieci gotowca.

Thingiverse jest oczywistym pierwszym miejscem w które się udajemy, ale 123dapp Autodesku, Google Trimble Warehouse, czy (wygaszany niestety) Tinkercad też oferują spore kolekcje modeli. A konkurencji na sieci szybko przybywa.

yeggi-logo_002Zauważył to nowo powstały portal Yeggi, który jest po prostu wyszukiwarką drukowalnych plików 3d umieszczonych na różnych stronach.

Aktualnie twórcy utrzymują, że indexują niemal 40 000 obiektów i poza Thingiverse przeszukują też Shapeking, Shapeking, Ponoko, YouMagine, physibleexchange oraz 3dprintingmodel (a więc brakuje jeszcze kilku dużych stron). I choć na razie w praktyce większość znajdowanych modeli jest z TV, to idea meta-integracji i przeszukiwania stron z modelami jest bardzo słuszna.

Także model biznesowy jest klarowny, bo kierując użytkowników do stron z płatnymi modelami/usługami druku można zapewne zarobić. Dodając do tego eksplozywny wzrost rynku druku 3d rzecz ma szansę się rozwinąć.

Nie wiem jak Wy, ale ja będę co jakiś czas wpadał na yeggi.com żeby sprawdzić czy jest bardziej wygodny i efektywny niż tradycyjne szukanie strona po stronie.

yeggi

 

  4 Odpowiedzi do “Yeggi – wyszukiwarka drukowalnych plików 3d”

  1. Automat przepisywania linków zepsuł Wam ostatni link do yegga.com :) Fajna wyszukiwarka.

    A tak w ogóle, to Wasza fajna strona. Od pół roku tu wchodzę i dużo się dowiedziałem. A ostatnio postanowiłem złożyć drukarkę 3d, w poniedziałek przyjdą wszystkie części :) Na pewno jeszcze tu wrócę, żeby być na bieżąco.

  2. Yobi3D jest 3D Model silnika wyszukiwania. Można wyszukiwać za pomocą prostych słów kluczowych i zobacz wyniki w 3D.

    https://www.yobi3d.com

 Zostaw odpowiedź

(required)

(required)

Możesz użyć również HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha