Drukowane serca

 Posted by Konrad on 15 November 2012  Wieści ze świata  Add comments
Nov 152012
 

Drukarki 3d wkraczają w obszary dotychczas zarezerwowane dla science fiction. Jedna z firm w Kaliforni bardzo serio rozwija technologię druku całych organów z żywych komórek. Komórki pobierane są od pacjenta, namnażane w postaci komórek macierzystych i przekształcone w komórki odpowiednich typów tkanek, a następnie z nich drukuje się organ. De facto rozwiązuje to kwestię odrzutu przeszczepianego organu, bo wszak przeszczep jest w 100% zgodny z organizmem pacjenta.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Na filmie mówią o rozdzielczości 20 mikronów, co jest bardzo dobrym osiągnięciem dla domowej maszyny, ale jak się okazuje nie wystarcza do drukowania choćby naczyń włosowatych. Widać musi minąć jeszcze kilka lat zanim drukowane serca, płuca czy inne organy staną się rzeczywistością. Ale w tej perspektywie może warto się zastanowić czy dziś nadal warto jeszcze oszczędzać swoją wątrobę ;-)

  One Response to “Drukowane serca”

  1. Every weekend i used to pay a visit this web site, because i
    want enjoyment, for the reason that this this website
    conations really good funny information too.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha