akademiaDruku

Stale rosnące zainteresowanie tematem druku i modelowania 3D stwarza coraz większe zapotrzebowanie na kursy i szkolenia z tego tematu. Kursy takie pojawiły się już w niektórych miastach w Polsce – teraz nadszedł czas na Wrocław !

Wspólnie z RabbitForm z Łodzi (Łukasz Brandt i Milena Piskorz), ekipa stojąca za szybko rozwijającą się firmą ZMorph z Wrocławia postanowiła zaznaczyć swoje miejsce na mapie organizując właśnie takie szkolenie. Na pewno pierwsze – na pewno nie ostatnie – bo ilość osób zainteresowanych drukiem rośnie w szalonym tempie.

akademiaDruku

Co będzie można dowiedzieć się na szkoleniu ? Przede wszystkim podstawowe fakty o działaniu drukarki 3D, oraz o przygotowaniu plików z geometrią do procesu druku. Co ciekawe – bardzo duży nacisk będzie kładziony również na temat MODELOWANIA 3D, czyli samodzielnego tworzenia wirtualnych modeli obiektów, z których można potem stworzyć fizyczne prototypy. Dlaczego ? Głównie przez to, że spora część zainteresowanych nie ma pojęcia jak stworzyć swój własny projekt – a jak wiadomo, bycie skazanym na ściąganie projektów z sieci, lub proszenie innych o wymodelowanie części często mija się z celem (na dłuższą metę).

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia !

więcej informacji na stronie RabbitForm :

 

http://www.rabbitform.pl/szkolenie-akademia-druku-3d-3d-printing-academy/

UWAGA : W szkoleniu zostaną wykorzystane drukarki marki ZMorph (model 2.0), a uczestnikom po kursie zostaną przyznane specjalne rabaty na zakup sprzętu, filamentu i akcesoriów.

 
MEETUP

Z lekkim poślizgiem publikujemy info o evencie organizowanym przez kolegów z Materialination (lepiej późno niż wcale – ale mamy nadzieję, że dzięki temu postowi przybędzie trochę ‘last minute guests’). Od czwartku 11 kwietnia zaczyna się bowiem cykl spotkań dla osób zainteresowanych drukiem 3D.

MEETUP

 

3D Print MeetUp to okazja do wysłuchania prezentacji z szeroko rozumianej tematyki druku 3D i DIY. Jak zapewniają organizatorzy, będą to spotkania w luźnej, nieformalnej atmosferze, gdzie po krótkich prezentacjach będzie szansa na poznanie nowych, ciekawych ludzi, wymianę wiedzy i rozmowy nie tylko o drukarkach 3D. Żeby ułatwić nawiązanie ciekawych znajomości udostępniony został system do rejestracji, dzięki któremu już przed spotkaniem będziecie wiedzieć, z kim na pewno chcielibyście porozmawiać.

Więcej informacji oczywiście na stronie http://materialination.com/. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

Już w drugiej połowie marca w Lubelskim Parku Technologicznym odbędą się otwarte warsztaty druku 3D. Wnioskując po aktywności na forum dyskusyjnym, zapowiada się bardzo ciekawa i integrująca impreza ! Wszystkich entuzjastów druku 3d zapraszamy w imieniu organizatorów. Więcej informacji w tym wątku na forum mojreprap.pl

 

Opublikowano już wyniki konkursu ogłoszonego przez portal mojreprap.pl - przypomnijmy, że chodziło o wytworzenie i sfotografowanie jak najlepszego jakościowo wydruku tego modelu:

Nagrodą był Sunbeam C (bez stepstików) – czyli najnowsza elektronika sterująca do drukarki klasy RepRap o wartości ~300zł.

Zgłoszenia konkursowe można było postować do 30.01 w tym wątku na forum -  tam też znajdziemy więcej informacji na temat zwycięskiego wydruku oraz specjalnej (!) techniki której użył zwycięzca – kolega Mojeszyk (Oskar). Poniżej zamieszczamy fotki wydruku, i szczerze gratulujemy !

DSC01920DSC01921

Uwaga – kolejna edycja już wkrótce!

 

 

Dla wszystkich zainteresowanych nowymi mediami, programowaniem, Arduino a także drukiem 3D – zapraszamy na krótki film podsumowujący wasztaty Transvizualia 2012 zorganizowane przez zapoznanych kolegów z grupy sztuki nowych mediów panGenerator. Na filmie można także zobaczyć ciekawe wstawki z Graphic Knowledge Fair oraz warsztatów z programowania Arduino na Katowickim ASP. Warto śledzić poczynania panGeneratora i organizowane przez nich warsztaty, bo chłopaki tam robią wyśmienitą robotę.

Zespół DesignFutures.pl (a dokładniej Konrad) pojawił się jako support w drukowaniu wygenerowanych na warsztatach modeli 3d – które można zresztą zobaczyć na filmie.

Kolejne mini-warsztaty z udziałem ekipy naszego portalu już wkrótce na targach Arena Design 2013 w Poznaniu – stay tuned !

© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha