O portalu

 Posted by przemek on 19 lipca 2011  Dodaj komentarz
 

 

Portal designfutures.pl powstał po to aby stymulować rozwój nowoczesnych, lecz ‚otwartych’  i tanich innowacyjnych technologii, a w szczególności druku 3d. Od początku jego stworzenia, założeniem jest to, żeby każdy kto ma taką ochotę, mógł wykorzystać potencjał drzemiący w ruchu ‚open hardware’ i użyć go do projektowania i tworzenia fizycznych obiektów, instalacji i urządzeń. Przy tym wszystkim pamiętamy, że świat nie kręci się tylko wokół open-source.

Wierzymy, że strona ta jest platformą wymiany informacji pomiędzy zapaleńcami, wynalazcami, eksperymentatorami i designerami, którzy zainteresowani są ideą tzw. ‚physical computing’, a w rezultacie przyczyni się do zmniejszenia przepaści pomiędzy światem analogowym a cyfrowym. Od dzisiaj skomplikowane technicznie wynalazki nie są już tylko domeną dużych konsorcjów badawczych – bo odkryć nową ideę służącą wszystkim może każdy – również Ty !

Mamy nadzieję, że zasoby zgromadzone na tej stronie, tutoriale, linki, artykuły, pomogą dużej rzeszy ludzi w eksploracjach niesamowitych nowych sposobów wykorzystania technologii, takich jak RepRap, Arduino, Kinect i podobnych.

Jeśli jesteś jedną z osób podzielających nasze pasje i masz czas na to, żeby podzielić się swoją wiedzą – zapraszamy do współpracy !

——————-

Jeśli masz więcej pytań napisz na adres info(at)designfutures.pl (zamiast (at) wstaw @ – antyspam)

Autorzy postów:

Przemek Jaworski jest eksperymentatorem i projektantem balansującym na co dzień pomiędzy światem architektury, sztuki i inżynierii. Zajmuje się algorytmami i modelowaniem 3D, a także technikami cyfrowej fabrykacji takimi jak druk 3D czy frezowanie CNC. Jego ‚konikiem’ jest architektura biomorficzna, i obiekty zainspirowane naturą, co stara się propagować ucząc od czasu do czasu na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Poza designfutures.pl redaguje także portal www.projektowanieparametryczne.pl.
Jego blog można obejrzeć na stronie www.jawordesign.com

Choć w ciągu dnia Konrad Klepacki jest niczym nie wyróżniającym się project managerem IT i trenerem biznesowym, to ujawnia on swoją prawdziwą naturę głównie popołudniami i w weekendy. Wtedy wychodzi z niego zatwardziały majsterkowicz, zdeklarowany fan fantastyki naukowej i podróżnik z tendencją do azjatyckich bezdroży. Wydruki 3d z jego wiernego i wciąż dopieszczanego Ultimakera  pomogły mu już nie raz w każdej z tych dziedzin. Poza designfutures.pl zajmuje się też stroną fantastycznej (dosłownie) ekipy www.gkf.com.pl

Konrad na poważnie
Facebook
email: konrad(at)klepacki(kropka)net

  2 Odpowiedzi do “O portalu”

 1. Panowie,

  Dzięki za prowadzenie tej strony. Bardzo dużo dzięki Wam się nauczyłem.
  Teraz sam prowadzę firmę serwisującą i sprzedającą drukarki 3D.
  Mamy oficjalną dystrybucję i autoryzowany serwis drukarek 3D holenderskiej firmy Leapfrog

  Wkrótce otwieram showroom, gdzie każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć na własne oczy jak działają drukarki. Zapraszam serdecznie, jeżeli będziecie mieli okazję być w okolicach Łodzi / Zgierza

  W sierpniu i wrześniu pojawią się kolejne firmy i modele.

  Pozdrawiam
  Mirek Jaskułowski

 2. Dzień dobry!
  W ramach jednej z największych społeczności zajmującej się drukiem 3D – Materialination – uruchomiliśmy Akademię Materialination -warsztaty i szkolenia z modelowania i druku 3D. W ofercie mamy warsztaty z modelowania 3D w takich programach jak: TinkerCad, IronCad, Solidworks, 3ds Max, Blender i SketchUp, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Wprowadziliśmy również warsztaty z obsługi drukarek 3D, a także cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem weekendowe budowanie drukarek 3D! Pełna lista kursów znajduje się na stronie http://akademia.materialination.com/home/index.
  Specjalnie dla Państwa specjaliści, trenerzy, z którymi współpracujemy mogą napisać artykuł na temat rozwijającego się druku 3D, najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie, misji Materialination oraz Akademii. Dodatkowo każdy czytelnik Państwa portalu na hasło „Akademia Materialination” byłby upoważniony do skorzystania z 10% rabatu na wybrany warsztat. Jesteśmy przekonani, że taki artykuł przyniesie korzyści dla obu stron. Dla Państwa to świetna okazja na ciekawy materiał, który zachęci czytelników do aktywnego udziału w forum, dla nas byłaby to możliwość promocji warsztatów.

  Bardzo prosimy o kontakt.
  Pozdrawiamy
  Anna Profic
  Materialination Group

 Zostaw odpowiedź

(required)

(required)

Możesz użyć również HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha