Aug 072011
 

W okolicach weekendu 18-21 sierpnia odbędzie się w Łodzi impreza poświęcona ‘namacalnemu’ programowaniu, Arduino, multimediom oraz technikom programowania audiowizualnego za pomocą narzędzi open source. Będzie tam też mowa o RepRapie, stołach interaktywnych oraz technikach cyfrowej fabrykacji. Wygląda na to, że jest to pierwszy tego typu event w Polsce, mamy nadzieję, że rozwinie się a także zainspiruje innych.

Link do programu :

http://pl-pl.facebook.com/notes/hackdays/agenda/257311707628890

 

oraz http://hackdays.pl/

Hacking w nowym wydaniu zatacza coraz szersze kręgi, i wydaje się, że będzie się rozprzestrzeniał coraz szybciej, tak samo jak łatwo dostępne narzędzia do tworzenia sztuki komputacyjnej. Jako hacking nie mam tutaj na myśli tradycyjnego pojęcia hackowania związanego z włamywaniem się do baz danych, lecz bardziej określenie wynajdywania nowych zastosowań do narzędzi, komputerów i programów które używamy każdego dnia. Takie zastosowania to sztuka, eksperymenty, audiowizualne instalacje itp.

Najlepszym przykładem jest tutaj chyba Kinect, którego przeznaczeniem były gry komputerowe, a dzisiaj można nim już skanować obiekty, używać do budowy stołów interaktywnych, multimediów itp – a to wszystko dzięki hackerom którzy napisali dla niego sterowniki mimo sprzeciwów Microsoftu.

Warto zajrzeć również na http://hackerspace.pl/

  2 Responses to “Hackdays w Łodzi 18-21 sierpnia”

  1. Ups… :-) Walnęło mi się małe typo… już zmienione

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha