Kilka miesięcy temu Sieć obiegły filmiki przedstawiające urządzenie LeapMotion czyli ultra-dokładnego następcę Kinecta na sterydach (za jedyne 70 USD).

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Choć dla konsumentów urządzenie ma być dostępne od lutego przyszłego roku, to już dziś przy pewnej dozie szczęścia można otrzymać development kit. Od kilku dni firma rozsyła w partiach Leapy do ponad 26000 deweloperów z całego świata, którzy do dziś zgłosili się po zestawy.

Jeśli urządzenie spełni pokładane w nim nadzieje, to sądzę, że za dwa lata wszystkie nowe laptopy będą miały Leap’a wmontowanego domyślnie obok touchpada.

Trudno mi sobie wyobrazić jak to wpłynie na cyfrową fabrykację, ale jestem pewien, że już niedługo zobaczymy Leap’a w zestawieniu np. z drukarkami 3d.

  3 Responses to “LeapMotion – zestawy deweloperskie”

  1. Moim zdaniem Leap wywrze bardzo duży wpływ na całą społeczność skupioną wokół druku 3D. Jeśli pokładane w nim nadzieje się spełnią dosyć szybko powstanie duuuużo aplikacji (współpracujących z Leap) służących do modelowania 3D w bardziej intuicyjny i przyjazny dla użytkownika sposób. To może całkowicie zmienić – zwiększyć szybkość, uprościć, stworzyć zupełnie nowe możliwości – w modelowaniu 3D. :)

  2. Hehe przy tym wygląda się jeszcze głupiej niż przed kinectem :D tak maziać ekran w powietrzu :)

    Ogólnie bardzo fajne rozwiązanie i gratulacje, że udało im się to wcisnąć do tak małej obudowy. Pewnie po paru modyfikacjach dobrze się nada do skanowania 3d ;)

  3. Szkoda, że tak mozolnie idzie praca, bo oglądałem możliwości leap w okolicach czasowych prezentacji kinecta, a leap nadal jest w preorderze.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha