Wydruki 3d z drewna

 Posted by Konrad on 21 September 2012  Wieści ze świata  Add comments
Sep 212012
 
drewno

Brzmi jak absurdalnie, szczególnie w kontekście RepRapów, prawda?

Okazuje się jednak, że na stronie German RepRap GmbH (wcześniej German RepRap Foundation) można (było) kupić drut/filament 3mm, który jest mieszaniną PLA 30% i miału drzewnego 70%.

Drukuje się z tego ponoć zupełnie normalnie w temperaturach 185-230 C, nie ma skurczu i nie trzeba podgrzewanego stołu. A wydruki wyglądają, są w dotyku i nawet pachną jak drewno. I tak jak zwykłe drewno, można je wiercić, malować (bejcować?) itp. Drukowanie w zmiennych temperatura daje efekt lokalnego pociemnienia warstw, który imituje słoje. Ciekaw jestem jak wygląda wytrzymałość tego materiału i czy nie ma niebezpieczeństwa zapchania dyszy.

Kilka dni temu GRRF wystawiła to cudo na sprzedaż po 40 Euro / kg, a dziś już jest napis “Out of stock”. Ale jeśli ma to taką popularność, to na pewno powróci do sprzedaży niebawem.

Myślę, że nie oprę się pokusie i kupię choć z pół kilo na próbę :-) Czuję, że nie będę jedyny.

A jeśli można zmieszać z plastikiem drewno to czemu nie inne materiały? Chyba otwiera się ciekawy rozdział.

  5 Responses to “Wydruki 3d z drewna”

  1. Mialem okazje obejrzec “skrobaczke do plecow” wykonana z tego materialu. Ma teksture drewna i w dotyku niczym sie nie rozni. material jest bardzo wytrzymaly i trzonek o grubosci 20mm jest trudny do zlamania recznie. Element robi duze wrazenie

  2. Dobrze wiedzieć. Mój kilogram tego ustrojstwa juz zamówiony, ale zdajesię mają nadmiar zamówień i mówią, że jeszcze 2 tygodnie trzeba czekać.

  3. Ktoś w Polsce sprzedaje ten materiał? Jaka cena?

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha