Drukowana optyka

 Posted by Konrad on 5 October 2012  Wieści ze świata  Add comments
Oct 052012
 

Badacze ze stajni Disneya opracowali interesujące pomysły na to, co można drukować mając do dyspozycji przeźroczyste tworzywo i drukowane z niego światłowody. Stworzyli oni różne wydruki od zabawek z wyświetlaczami i lamp, przez obiekty interaktywne, aż po różne czujniki i sensory.

Wszystko to dobrze zilutrowane jest na poniższym filmie. Poza dobrymi dizajnami, pod koniec materiału wideo można dostrzec kilka migawek z procesu produkcji na drukarkach profesjonalnych. Pokazane jest jak diody światoczułe są “zatapiane” w trakcie druku w obiektach, oraz jak po wydruku powierzchnie są szlifowane, aby uzyskać gładkość odpowiednią dla optyki.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

 

Dla drukarek domowych istnieje co prawda materiał zwany “transparent PLA”, ale nie ma on przeźroczystości porównywalnej ze szkłem. Dużą przeźroczystość ma między innymi akryl, ale ten z kolei wymaga niemal 400 stopni, aby go stopić, co wyklucza użycie go w zwykłych głowicach z elementami z PEEK (o drukarce akrylowej pisaliśmy niedawno). Ale myślę, że społeczność open-source prędzej czy późnej dojdze do tego jak robić przeźroczyste wydruki na Rep-Rapie i jemu podobnych.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha