
Sporo czasu zajęło mi zrozumienie jednej podstawowej rzeczy, która w świecie ludzi zajmujących się RepRapem jest oczywistością… nie ma lepszej opcji niż Skeinforge ! Porzuciłem zatem zupełnie RepRap host software, nie drukuję już także wogóle z użyciem ścieżki wygenerowanej przez RepSnappera… poprostu przerabiam pliki STL Skeinforge’m a potem ładuję je do oprogramowania RepSnapper, rozgrzewam głowicę (i stół) i klikam print. Proste !
Lub może niezupełnie aż tak proste… skonfigurowanie Skeinforga to nie jest zadanie łatwe, ale z pewnością warto poświęcić mu trochę czasu.
Więcej już wkrótce !
(model głównego gmachu Wydziału Architektury we Wrocławiu wydrukowany przy użyciu Skeinforge’a. Ciągle jeszcze jakość może być lepsza, ale już widać dość dużo detali)
Linki :
strona twórcy Skeinforge : http://fabmetheus.crsndoo.com/wiki/index.php/Skeinforge (można go stamtąd ściągnąć)
RepSnapper (oprogramowanie do sterowania drukarką) : http://reprap.org/wiki/RepSnapper_Manual:Introduction
testowy komentarz
Od kilku miesięcy bawię się Ultimakerem i z dyskusji sieciowych oraz własnych doświadczeń wychodzi mi, że Netfabb Studio Basic for RepRap generuje znacznie lepszy gkoce niż nawet dobrze skonfigurowany Skeinforge. Dużym plusem jest też to, że generacja trwa 1/10 czasu wymaganego przez SF.
Fakt, Skeinforge do najszybszych nie należy.. zgadzam się, że jakość Netfabb Studio Basic jest bardzo dobra, rzeczywiście może być lepsza niż SF (widziałem netfabba w akcji, drukującego na maszynie BfB 3000), podoba mi się to, że wszystko jest inteligentnie zautomatyzowane i nie trzeba się głowić nad kalibracją.
Super, tylko niestety ta cena.. 99 euro, no i closed source :-/
Mimo wszystko, jesli ktoś ma na to środki, to też polecam – rewelacja.