Jul 052011
 
IMGP2285__

Sporo czasu zajęło mi zrozumienie jednej podstawowej rzeczy, która w świecie ludzi zajmujących się RepRapem jest oczywistością… nie ma lepszej opcji niż Skeinforge  ! :-) Porzuciłem zatem zupełnie RepRap host software, nie drukuję już także wogóle z użyciem ścieżki wygenerowanej przez RepSnappera… poprostu przerabiam pliki STL Skeinforge’m a potem ładuję je do oprogramowania RepSnapper, rozgrzewam głowicę (i stół) i klikam print. Proste ! :-)

Lub może niezupełnie aż tak proste… skonfigurowanie Skeinforga to nie jest zadanie łatwe, ale z pewnością warto poświęcić mu trochę czasu.

Więcej już wkrótce !

(model głównego gmachu Wydziału Architektury we Wrocławiu wydrukowany przy użyciu Skeinforge’a. Ciągle jeszcze jakość może być lepsza, ale już widać dość dużo detali)

Linki :

strona twórcy Skeinforge : http://fabmetheus.crsndoo.com/wiki/index.php/Skeinforge (można go stamtąd ściągnąć)

RepSnapper (oprogramowanie do sterowania drukarką) : http://reprap.org/wiki/RepSnapper_Manual:Introduction

  3 Responses to “Skeinforge – i wszystko jasne !”

  1. testowy komentarz

  2. Od kilku miesięcy bawię się Ultimakerem i z dyskusji sieciowych oraz własnych doświadczeń wychodzi mi, że Netfabb Studio Basic for RepRap generuje znacznie lepszy gkoce niż nawet dobrze skonfigurowany Skeinforge. Dużym plusem jest też to, że generacja trwa 1/10 czasu wymaganego przez SF.

  3. Fakt, Skeinforge do najszybszych nie należy.. zgadzam się, że jakość Netfabb Studio Basic jest bardzo dobra, rzeczywiście może być lepsza niż SF (widziałem netfabba w akcji, drukującego na maszynie BfB 3000), podoba mi się to, że wszystko jest inteligentnie zautomatyzowane i nie trzeba się głowić nad kalibracją.

    Super, tylko niestety ta cena.. 99 euro, no i closed source :-/

    Mimo wszystko, jesli ktoś ma na to środki, to też polecam – rewelacja.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha