Feb 082012
 

Po kilku miesiącach szumu medialnego w końcu na Thigiverse pojawiły się pliki umożliwiające zbudowanie Printrbota (nie ma literówki w nazwie). Pisaliśmy o nim niedawno w naszym przewodniku dla budujących/kupujących drukarkę.

Ta, stworzona przez świeżo upieczonego adepta druku 3d – Brooka Drumm, bardzo prosta konstrukcja zdobyła ogromną popularność na Kickstarterze. Projekt zamiast planowanych $25 000 dostał $830 000 jako fundusz startowy! To pokazuje siłę społeczności, prawda?

Printrbot to drukarka przeznaczona dla początkujących drukarzy jako pierwsza maszyna. Nie ma może nadzwyczajnych parametrów, ale jest za to niezwykle prosta do zbudowania (mówi się, że w złożenie zestawu zajmuje 2h) i przez to tania – komplet części będzie kosztować około $500. Będzie, gdyż dostawy komercyjne planowane są dopiero na maj. Na razie firma obsługuje w pierwszej kolejności niemal 2000 osób, które wsparły ją na Kickstarterze. Ponoć farma Printrbotów w siedzibie firmy drukuje non stop potrzebne części :-) Oczywiście bardziej niecierpliwi mogą sobie sami złożyć drukarkę na podstawie opublikowanej listy części.

Na pewno niebawem pojawi się wiele fanowskich przeróbek i udoskonaleń Printrbota. Już na pierwszy rzut oka ortogonalna konstrukcja wręcz zaprasza do powiększenia powierzchni roboczej (domyślnie to tylko 130 x 130 x 130 mm). Zresztą sami twórcy planują wypuszczenie modelu Printrbot Plus, który byłby zdolny do druku w sześcianie o boku 300mm.

Czekamy na wiadomości o pierwszych Printrbotach w Polsce!

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Suffusion theme by Sayontan Sinha